No items found.
Gemaakt door:
x min

Atelier Oudfits maakt verhalen die je aan kunt trekken

-

Dit artikel in 3 punten

Bij aankomst op het mooie atelier van Oudfits werd ik meteen verwelkomd door Irma, met uiteraard een mooi jasje aan dat ze zelf gemaakt heeft van o.a. 5 oude jeans. En later mocht ik ook op de foto met zo’n jasje, hierop zie je ook oude stropdassen!

‍

Ik kreeg een rondleiding door het atelier en zag de collectie aan spijkerjasjes die ze maakt en verkoopt. Terugkerend thema is dat het haar niet gaat om massa productie, maar om liefde voor het ambacht en vooral bewustwording op het thema van verspilling en de problemen van fast fashion.

Om dit extra te benadrukken heeft ze afgelopen jaar een kunstwerk gemaakt dat je aan kunt trekken. De jurk met de titel ‘Stof tot Nadenken’. Ze is hier 6 maanden mee bezig geweest en de beelden op de jurk laten de volledige levensloop van kleding zien. Van productie tot de afvalbergen.

‍

Dat vond ik meteen het meest inspirerende aan ons gesprek. Hoe Irma haar missie kan vangen in verhaal en kunst om op die manier het gesprek te openen en hier aandacht voor te krijgen.

Maar al snel in de rondleiding pakte ze haar nieuwste project vast: De Pruttelzak. Die zie je ook op de foto. Deze wordt ook gemaakt van oude jeans, stoffen en de vulling bestaat uit 100% schapenwol.

‍

‍

De pruttelzak kan je gebruiken, om je eten in te laten garen. Je brengt het aan de kook in een pan en vervolgens kan je de pan met deksel in de pruttelzak plaatsen. En zo 3 uur laten staan. Dit zorgt concreet voor minder energieverbruik én voor een lagere energierekening.

Haar doel is om komend half jaar in de kernen rondom Dalfsen samen met bewoners Pruttelzakken te gaan maken, samen te koken en vervolgens de pruttelzakken weg te geven aan bewoners die het kunnen gebruiken.

Ook weer een voorbeeld hoe ze van één productidee meteen een project en beweging maakt.

‍

3 dingen die ik geleerd heb van Atelier Oudfits.

1️⃣ Zorg dat je verhaal van A-Z klopt en vertel het enthousiast. Dan gaan mensen erop aan en willen ze helpen/kopen. Klein voorbeeld is dat op elk prijskaartje van Irma ook staat hoeveel uur het gekost heeft om te maken en hoeveel jeans er in het jasje zitten. Maakt het meteen heel concreet.

2️⃣ Betrek mensen bij je ideeën! Als je wilt dat je projecten blijven bestaan, zorg dan dat je het samendoet en mensen er hun eigen ding van laat maken. Dat is precies ook het idee van het ‘Pruttelzak Project’.

3️⃣ En dan is het gewoon D.O.E.N. Dag en Ook Elke Nacht. En andersom is het N.E.O.D: Niet Eerst Onnodig Dralen.

Dit artikel is geschreven door Leon Polman, oprichter van Green Side. In 2025 riep zijn experimenteerjaar uit en startte hij de Koffiechallenge: dertig dagen lang bij een impact ondernemen op bezoek en dit jaar doet hij de challenge opnieuw. In september bezoekt hij dertig impact ondernemers en deelt hij hun verhaal dezelfde dag online.

Op 7 oktober sluit Leon de challenge met een bijeenkomst en prijsuitreiking bij de branderij van Brute Bonen, waar alle dertig ondernemers samenkomen. De ondernemer met de meeste reacties wint €2000. De publieksprijs bestaat uit koffie (Brute Bonen) ter waarde van 500 euro.

In samenwerking delen wij de impactverhalen, die Leon schrijft, op Ondernemersmagazine en interviewden Leon Polman zelf. Lees zijn interview hier.

‍

No items found.
Geen resultaten gevonden.
Meer over dit onderwerp
No items found.